Facebook Artık Size İş Bulacak!

Uzun süredir yurt dışında faaliyet gösteren Facebook Jobs özelliği ile kullanıcıların iş ilanı yayınlamasını sağlayan Facebook, bu özelliğini Türk kullanıcılarına da açtı…

Facebook Jobs özelliği ile yurt dışındaki kullanıcılara iş ilanlarını gösteren Facebook, bu fonksiyonunu Türk kullanıcılarının da hizmetine sundu. Facebook Jobs, kullanıcıların ilan yayınlamasının yanı sıra “İş Fırsatları” başlığı altında iş ilanları da göstererek yeni bir iş ağı yaratıyor. Facebook Jobs sayesinde konum, sektör ve iş türü belirterek ilanları görüntüleyebilmeniz ve kendiniz için en uygun iş tercihini yapmanız mümkün. Facebook’un iş fırsatlarında zaman kriterlerinize göre tam zamanlı, sözleşmeli, yarı zamanlı, staj ya da gönüllü işlere rastlayabiliyorsunuz.  Platformda üst kısımda çıkan abone ol seçeneğine tıkladığınız takdirde bulunduğunuz bölgedeki yeni iş ilanlarından da bildirim alabiliyorsunuz.

İlan Yayınlamak Çok Kolay!

Facebook Jobs ile kendi ilanlarınızı da kolayca yayınlayabilirsiniz. Üstelik bunun için kurumsal firma olmanıza da gerek yok. İş ilanı yayınlamak isteyen işverenlerin “Bir İş İlanı Paylaş” butonuna tıkladıktan sonra karşılarına çıkan ekrandaki “İş Unvanı”, “İş Tanımı”, “Konum” ve “Maaş” gibi ilgili kısımları doldurmaları yeterli. Platformda aynı zamanda KOBİ’ler de ilan verebiliyor. Facebook Jobs’ta, yayınlanan ilana ait tarih bilgisi ya da işe ayrılan bütçe gibi detaylara da ulaşmak mümkün.

LinkedIn’e rakip mi?

İlanlarınızı ve yaptığınız iş başvurularını “İş Fırsatları” üzerinden yönetebileceğiniz platformda, ilanı yayınlamadan önce işin tam zamanlı olup olmadığını da belirtmeniz gerekiyor. İlanlarınızı yayınladıktan sonra başvuruların nasıl ulaşacağı ise tamamen size bağlı. İsterseniz başvuruların size e -posta yoluyla ulaştırılmasını tercih edebiliyorsunuz. Geçtiğimiz yıl ABD ve Kanada’da kullanıma sunulan Facebook İş Fırsatları, LinkedIn’e rakip olmaya hazırlanıyor desek yanılmış olmayız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir