Apple Watch Artık 7/24 Açık Olacak!

Giyilebilir teknolojinin akla gelen ilk markalarından olan Apple Watch, modellerine “Her Zaman Açık Ekran (Always-On Display)” özelliğini eklemek için patent başvurusu yaptı.

Akıllı teknolojinin öncülerinden Apple, akıllı saat ve giyilebilir teknolojideki gözde markası Apple Watch için yeni bir özellik getiriyor. Modellerine “Her Zaman Açık Ekran (Always-On Display)”  özelliğini eklemek isteyen Apple, yeni teknolojisi için patent başvurusunda bulundu bile.

 

Zahmetsiz Teknoloji

Apple Watch kullanıcıları tarafından uzun zamandır beklenen açık ekran özelliği, pek çok akıllı telefon ve akıllı saat modelinde de sıklıkla kullanılan bir fonksiyon. Zahmetsizce saati görmenize olanak sağlayan bu özellik, akıllı saatlerde oldukça gözde bir teknoloji. Apple Watch modellerinin pazardaki en büyük rakipleri olarak görülen Android Wear ve Samsung Gear ailesi de her zaman açık ekran özelliği ile göz dolduruyor. Peki, Apple bu özelliği ürünlerinde şimdiye dek neden sunmadı? Buna cevap olarak, Apple Watch modellerinin pil performanslarındaki yetersizlik bu teknolojinin gelişini biraz yavaşlattı diyebiliriz.

 

Apple Watch Series 4, Çok Yakında Geliyor!

Açık ekran teknolojisinin gelişi, dezavantajların ne olacağı sorusunu da beraberinde getiriyor. Apple Watch modelleri şu an için 1-2 günlük pil ömrüne sahip ve açık ekran özelliğinin gelmesi ile daha kısıtlı bir pil ömrü söz konusu olabilir. İkinci sorun ise, Apple’ın Apple Watch modellerinde kullandığı OLED ekran panellerinin sürekli açık kalmaları halinde kolayca yanabilen paneller olması. Yanma problemini çözmek için bir patent başvurusu yapan Apple, ürünlerinde ekranın belirli alanlarındaki parlaklığını ve renkleri otomatik olarak ayarlayacak. Bir diğer haber ise Apple fanlarını sevindirecek cinsten. Apple, Apple Watch ailesinin yeni üyelerini 12 Eylül tarihinde tanıtacağını ve bu modellerin arasında Apple Watch’ın yeni versiyonu olan Apple Watch Series 4‘ün olacağını da teknoloji meraklıları ile paylaştı.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir